Πρόσκληση σε ανοικτή εκδήλωση για το έργο «ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ»

EU.png  Espa.jpg

telmaco-logo.jpg

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Η εταιρεία TELMACO S.A., ανάδοχος των Δράσεων 1 (Υποδομές υπηρεσιών τηλε-εκπαίδευσης των χειρουργείων Β και Γ του ΠΑ.Γ.Ν.Η.), 2 (Υποδομές παραγωγής μαζικών ανοικτών διαδικτυακών μαθημάτων), 4A (Υποδομές τηλεκπαίδευσης, ηλεκτρονικής μάθησης και δια βίου εκπαίδευσης A) του Υποέργου 1 (Υποδομές Υπηρεσιών Ηλεκτρονικής και Δια Βίου Μάθησης) που ανήκει στο Έργο «ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ» που υλοποιεί το Πανεπιστήμιο Κρήτης με τη χρηματοδότηση της Περιφέρειας Κρήτης, ανακοινώνει την ολοκλήρωση της υλοποίησης που είχε αναλάβει βάση σχετικής σύμβασης στο πλαίσιο Ανοικτού Διεθνή Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού μέσω ΕΣΗΔΗΣ.

Η διάθεση σύγχρονου οπτικοακουστικού εξοπλισμού, εξειδικευμένου εξοπλισμού χειρουργείων, συστημάτων και υποδομών Τηλεκπαίδευσης και τηλεδιάσκεψης, συστημάτων και λογισμικών video λήψεων, καταγραφών και μετάδοσης μέσω διαδικτύου, εξοπλισμού πληροφορικής, καθώς και οι υπηρεσίες εγκατάστασης και αρχικοποίησης της λειτουργίας του εξοπλισμού και των σεναρίων λειτουργίας των αιθουσών σύγχρονης Τηλεκπαίδευσης υβριδικών ή μη, αποτέλεσαν το αντικείμενο των συγκεκριμένων δράσεων. Με την ολοκλήρωση των επιτυγχάνεται η αναβάθμιση βασικών υποδομών (εργαστηρίων, χειρουργείων, αιθουσών εκπαίδευσης, υποδομής τηλεδιάσκεψης) για την παρεχόμενη από το Πανεπιστήμιο Κρήτης εκπαίδευση και η αυξημένη λειτουργικότητα και απόδοση αυτών, προς όφελος των φοιτητών και της ακαδημαϊκής κοινότητας γενικότερα.

Δεδομένου ότι η δημοσιοποίηση των δράσεων και η διάχυση της πληροφορίας δίνει τη δυνατότητα για την καλύτερη αξιοποίηση της εντός της Ακαδημαϊκής Κοινότητας και μπορεί να αποτελέσει εφαλτήριο για τη δημιουργία αντίστοιχων υποδομών σε άλλους φορείς στο πλαίσιο αντίστοιχων δράσεων, σας προσκαλούμε στην ανοικτή συζήτηση – παρουσίαση της δράσης με χρήση της πλατφόρμας Webex η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022 και ώρα 13:00.

Στο πλαίσιο αυτής της επικοινωνίας, πέρα από τη σύντομη παρουσίαση του έργου, έμπειρα στελέχη του Πανεπιστημίου Κρήτης και ειδικότερα των τμημάτων που είναι αποδέκτες της δράσης θα αναφερθούν στην εμπειρία που αποκόμισαν κατά την υλοποίηση και τις προοπτικές οι οποίες δημιουργούνται με την αξιοποίηση των νέων υποδομών.

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να στείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση, μπορείτε να ακολουθήσετε το link

Picture1.jpgPicture2.jpg